Myllymuksut Oy
Etusivu Yritys Toimitusehdot Yhteystiedot Rekisteriseloste Kirjaudu/rekisteröidy Oma tilini Palaute Kassalle

© Myllymuksut Oy 2004-2010

Sivuilla esiintyvien kuvien ja
tekstien osittainenkin kopiointi
ilman kirjallista lupaamme on
kielletty. Sivuston sisältö on
suojattu Suomen tekijänoikeus-
lain sekä kansainvälisten
sopimusten mukaisesti.

Merinovillaneulos, kuviollinen 27.40/m
Minimitilausmäärä: 3
2.74EUR 
Vaihtoehdot:
  
Valitse väri:
Määrä:

Tilausyksikkö 10 cm = 1 kpl. Halutessasi esim. 60 cm kangasta, lisää ostoskoriin 6 kpl. Kangas toimitetaan aina yhtenä palana.


Huippusuosittu siili-hahmomme on siirtynyt myös merinovillakankaaseen. Luonnonvalkoisen ja punaisen väriyhdistelmästä valmistuu jokaiselle jotakin ihanan pehmeätä ja lämmintä. Paitaa, housua, pipoa, haalaria - merinosiili soveltuu vaikka minkälaiseen käyttöön. Kotimainen merinovillasta valmistettu interlock neulos soveltuu yleensä myös herkkäihoiselle. Mukavan pehmeä ja kutittamaton villaneulos sopii mm. alusasuihin. Huom! Tämä merinovilla on mulesing-vapaata.

Materiaali 100 % merinovilla
Leveys 150 cm, neliöpaino 210g/m²
Pesu käsin kädenlämpöisessä vedessä tai koneessa villapesuohjelmalla, ei rumpukuivausta. Käytä vain villalle tarkoitettua pesuainetta.

Valmistuttaja: Myllymuksut Oy

Tuote on lisätty luetteloomme perjantaina, 04. syyskuuta, 2009.
Asiakkaat jotka ovat ostaneet tämän tuotteen ovat ostaneet myös
Hahtuva vaaleanharmaa
Hahtuva vaaleanharmaa
Saumurilanka 5000m
Saumurilanka 5000m
Hamppujoustofrotee 19.90/m
Hamppujoustofrotee 19.90/m
Laudeliinat
Laudeliinat
Vaippapussi printti, pieni
Vaippapussi printti, pieni
Kypärämyssy, merinovillaa
Kypärämyssy, merinovillaa

Evolution Solutions Verkkokaupparatkaisu